O mnie

Cześć, poznajmy się!

Jestem Alutka i mam 25 lat. Moją pasją jest odkrywanie świata i przełamywanie własnych barier. Podróżniczego bakcyla zaszczepili we mnie rodzice, którzy zabierali mnie i brata na wspólne campingi do Włoch, Francji czy Chorwacji. Przemierzanie południowej Europy 20-letnim SAABEM, noce spędzone w namiocie na łonie natury, smakowanie nowych dań, a także rozmowy przy ognisku i rozgwieżdżonym niebie stanowią jedne z najcieplejszych wspomnień mojego dzieciństwa.

Zarabianie na podróże, praca sezonowa i gap year

Mój apetyt na poznawanie świata rósł z każdym dniem. Rodzinne wyjazdy przestały mi wystarczać, postanowiłam więc samodzielnie zarobić na pozostałe wojaże. Studenckie wakacje oraz roczną przerwę między studiami poświęciłam na pracę w Holandii i Niemczech. Praca sezonowa umożliwiła mi dalsze eksplorowanie świata oraz poznanie kultury Holandii i Niemiec. Odwiedziłam wówczas również m.in. takie kraje jak Egipt, Maroko, Kenia, Kuba czy Zanzibar. Doświadczenie życia za granicą uważam za jedno z najważniejszych w swoim życiu. Nauczyło mnie ono samodyscypliny i pokazało, że własną, ciężką pracą mogę zarobić na spełnianie nawet najbardziej  — zdawałoby się  — nierealnych marzeń. Jednym z nich było zwiedzanie Azji Południowo — Wschodniej.

Samotna podróż po Tajlandii, Kambodży i Wietnamie

W lutym 2023 r. postanowiłam wyruszyć w samotną podróż po Tajlandii, Kambodży i Wietnamie. Ta przygoda była dla mnie prawdziwym testem odwagi i samodzielności. W życiu nie czułam takiego strachu, jak po wyjściu z samolotu na lotnisku Bangkok — Suvarnabhumi! Z każdym dniem jednak coraz śmielej stawiałam kroki na azjatyckim lądzie. Już po pierwszych 4 tygodniach poczułam, że samotne podróże to jest to! Swoje przygody na bieżąco relacjonowałam na swoim Instagramie Bezstrasznie w Świat. Dewiza „Bój się i działaj!” od tamtej pory towarzyszy mi niemal każdego dnia. Bez wiary we własne możliwości nie dałabym rady przejść przez skrzyżowanie w Sajgonie, nurkować z rekinami czy opublikować tego tekstu 😉

Co dalej?

Potrzebujesz inspiracji? Marzysz o aktywnym urlopie, ale nie wiesz, co spakować do walizki? Poszukujesz sprawdzonych miejscówek na nocleg lub nieoczywistych atrakcji? W takim razie jesteś w odpowiednim miejscu! Pokażę Ci, że granice są tylko w Twojej głowie, a świat stoi przed Tobą otworem. Bo wszystko, czego pragniesz, znajduje się po drugiej stronie strachu. Pomogę Ci go pokonać. Witam na pokładzie Bezstrasznie w Świat! Z chęcią dowiem się, skąd przybywasz i jakie jest Twoje największe marzenie. Koniecznie daj znać w komentarzu!